Barbara Mroczkowska

Psychoterapeutka, bioterapeutka, uzdrowicielka duchowa, autorka tekstów, kompozytorka, pieśniarka, malarka intuicyjna, artystka sztuki życia.

Kim jestem?

Na tej stronie pragnę być sobą w całej pełni mojej ludzkiej kondycji i w miarę możliwości pełni mojego ducha.
Tu znajdą się też informacje, ale … więcej będzie o tym co czuję, co jest dla mnie ważne, co mnie uskrzydla , co pozwala mi kochać ludzi i ten piękny świat, co pozwala mi pogłębiać duchowość i relacje z Bogiem i całym światem niewidzialnym.

Kim więc jestem po za tymi licznymi rolami, które prowadzą mnie przez życie, pozwalając mi doświadczać całej jego pełni?
Kim Ty jesteś ?
Kim jesteśmy?

Jesteśmy duszami w ciałach zmierzającymi do Źródła z którego pochodzimy.

Na tej stronie jestem razem z córką Magdaleną. Postanowiłyśmy stworzyć wspólną stronę, ponieważ łączy nas ,po za więzami krwi, potrzeba rozwoju, tworzenia i dzielenia się z ludźmi, tym co w nas najlepsze.

Zapraszamy do wspólnej z nami wędrówki.

Barbara Mroczkowska i Magdalena Atkinson.

* * *

Urodziłam się w Olsztynie, całe życie spędziłam w Poznaniu. Z wykształcenia akademickiego jestem biologiem.

Dyplom zdobyłam na UAM w Poznaniu. Wiele lat uczyłam biologii w poznańskich liceach.

Jako psychoterapeuta zajmuję się ustawieniami systemowymi wg.Berta Hellingera.Ukończyłam podyplomową „Szkołę Ustawień Systemowych wg metody Berta Hellingera” w Krakowie.Szkoła ta działa w ramach Instytutu “Family Affair” w Bremie, założonego przez ucznia Berta Hellingera – Heiko Hinrichs.Szkoła działa w oparciu o standardy DGfS (Deutshe Gesellschaft fur Systemaufstellungen) oraz ISCA (Internacional Systemic Constellations Association).
Brałam też udział w seminariach prowadzonych przez samego Berta Hellingera, jego żonę Sophie Hellinger, oraz jego ucznia i współpracownika Gerharda Walpera. Od wielu lat prowadzę warsztaty ustawień systemowych w Poznaniu,Wrocławiu i Karpaczu, oraz w południowej Anglii.

barbaraUkończyłam czterostopniowy kurs „Uzdrawiania Duchowego” u Antoniego Przechrzty wg programu „National Federation Of Spiritual Healers” w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu skutecznie uzdrawiam tą metodą.

Bioterapii i chirurgii fantomowej uczyłam się na kursach u prof. Walentyny Sozontiewej, przy boku której praktykowałam przez wiele miesięcy. Uzyskałam również 1st. Reiki u W.M.R .Barbary Karaczyńskiej.

Podczas warsztatów prowadzonych w Anglii przez Sarę i Dawida, poznałam starożytną
metodę przekazu energii Illahinoor i włączyłam ją do swojej praktyki.

W swojej praktyce terapeutycznej łączę metody psychoterapii, psychosomatyki, bioterapii i uzdrawiania duchowego, oraz terapię Berta Hellingera. Do zdrowia podchodzę holistycznie, uzdrawiając równolegle ciało fizyczne, emocjonalne, mentalne (umysł) i duchowe. Powołałam do życia i prowadzę Dom Natury – Ośrodek terapii, rozwoju i edukacji. Od czerwca roku 2013 do współpracy zaprosiłam moją córkę Magdalenę Atkinson. Postanowiłyśmy wspólnie nadać Domowi Natury nowy kierunek z naciskiem na rozwój twórczy i duchowy.

W maju 2014 roku zorganizowałam w Domu Natury Warsztaty malowania intuicyjnego Vedic Art , które poprowadziła Agnieszka Matusiewicz z Olsztyna. Podczas tych warsztatów uczestnicy, wśród których byłam, otrzymali dyplomy ukończenia 1 stopnia Vedic Art. Od tego czasu z pasją maluję i prowadzę zajęcia malowania intuicyjnego.

Dom Natury mieści się w moim domu, w którym mieszkam i pracuję . Znajduje się w nim gabinet terapeutyczny, w którym prowadzę terapię indywidualną. W obszernym salonie, organizuję spotkania, warsztaty i koncerty.

W ramach Domu Natury działa Poznański Klub Przyjaciół „Nieznanego Świata”, który również powołałam do życia i prowadzę od wielu lat.

Dużo podróżuję. Zwiedziłam większość krajów w Europie. Ponad dwa lata spędziłam w Algierii, 2 miesiące w Indiach, sześć tygodni na Balii, kilka tygodni w Chile i Argentynie, oraz 6 tygodni  na Gwadelupie i Martynice,  wyspach  należącej do archipelagu Małych Antyli na Karaibach. W lutym 2019 roku odwiedziłam Brazylię. Południowa Anglia, gdzie na stałe mieszka moja córka Magdalena, stała się moim drugim domem. W Anglii również uzdrawiam i prowadzę „ustawienia” wg Hellingera.

 Całe życie śpiewam, komponuję i piszę .

Powołałam do życie „Dziecięcy Teatr Piosenki” ,który prowadziłam przez osiem lat.

W listopadzie 2017 roku wydałam płytę z moimi piosenkami .

W życiu prywatnym jestem żoną, matką trojga dorosłych dzieci i babcią pięciu wnuków. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna.

Jestem wielką miłośniczką natury, kocham lasy, jeziora, morza i góry. W moim ogrodzie rosną, drzewa, krzewy i kwiaty.

Podążam nowym nurtem duchowości, który tworzy się na naszych oczach, w czasach obecnych przemian na Ziemi. Jestem zodiakalnym skorpionem, dążącym uparcie do celu, który nie kończy się na tej Ziemi. Jako Czerwony Planetarny Smok,według kalendarza Majów inicjuję, inspiruję i tworzę. Od wielu lat pracuję z energią , a obecnie doświadczając zmian w sobie i obserwując je wokół siebie, mam ogromną potrzebę dzielenia się tym z innymi ludźmi. Coraz silniej czuje się duchowym nauczycielem transformacji.

Z Basią Mroczkowską znamy się od kilku lat. Basia jest wspaniałą, mądrą i pełną ciepła kobietą. Posiada szeroką wiedzę terapeutyczną oraz umiejętności, które wciąż rozwija. Pomaga chorym, zagubionym oraz osobom chcącym się rozwijać duchowo. Od pewnego czasu prowadzi także ustawienia metodą Hellingera, robi to z wielkim znawstwem zagadnienia i w sposób, jak wszystko w jej wykonaniu, perfekcyjny. Gromadzą się wokół niej osoby o ciekawych zainteresowaniach i szerokich
horyzontach. Spotkania w takim gronie to wielka uczta duchowa. Zachęcam wszystkich, którzy mają podobne zainteresowania albo chcą zmienić swoje relacje z bliskimi, zmienić swoje życie, poprawić zdrowie i finanse do kontaktu z Basią. Zapewniam, że nie będzie to czas stracony.

Maria L.