Czas zadumy i refleksji

Czas zadumy i refleksji.

Już nie szukam informacji, chyba, że same przyjdą. Już nie usiłuję szukać  prawdy na zewnątrz. Każdy ma inną.

Ten rok jest trudny i niezwykły. Dla mnie trudy, głównie   w relacjach. Zaczęły się w dzień moich urodzin w listopadzie 2019 roku i trwały przez cały niemal czas . Ja się zmieniam, zmieniają się bardziej lub mniej inni ludzie . Stare przyjaźnie pękają,szczególnie gdy dotyczy to ludzi stojących w miejscu, inne dopasowuję się lepiej lub gorzej . Kontaktów bezpośrednich z powodu pandemii niewiele. Niektóre się urwały, inne przechodzą transformacje. Uczę się patrzeć na wiele spraw z dystansem. Niestety czasem dopiero po jakiejś sytuacji. W trakcje trwania emocji różnie bywa. Pragnę  wewnętrznego spokoju i pełnej miłości,  spokojnej radości. Nie mam już siły na skoki nastrojów i wielkie emocje .Uczę się żyć teraźniejszością i kształtować swoją przyszłość. Zamykam przeszłość ,razem z ładunkiem niskich emocji . Coś miłego można wspomnieć czasem, ale często nawet to miłe, wlecze gdzieś za sobą bagaż żalu, lęku, odrzucenia, cierpienia. Te nisko wibracyjne emocje zostają w naszym umyśle i w naszym ciele. Powoduje to brak energii, odporności , choroby .

Miałam dobre dzieciństwo, generalnie udane życie, a jednak tyle było trudnych chwil i bólu emocjonalnego, który niestety został też w tkankach ciała. Pracuję nad tym wszystkim, uwalniam emocje, medytuję, ćwiczę choć nie bardzo sumiennie jogę.

Cudownie mi pomaga kontakt z przyrodą. Pielęgnuję mój ogród, siadam w nim pod wieczór, lub idę do parku. Najchętniej sama, w swoim tempie, obejmując drzewa, gadając z ptakami i zanurzając oczy i serce w stawie.

Przestałam niemal całkowicie śledzić wiadomości z tych, czy tamtych źródeł .na face-booka wchodzę bardzo rzadko .

Dobrze mi ze samą sobą. Mało też piszę, dziś mi się zebrał…

Pozdrawiam tych miłych ludzi ,którym chciało się to czytać .Dla was ten obraz .

 

Basia

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *