Gabinet terapeutyczny

Witam serdecznie Drogi Gościu !.

Co jakiś czas zmieniam tekst na tej stronie. Praktyka zmienia mnie, moje podejście do delikatnej natury człowieka, którą coraz bardziej szanuję i na coraz bardziej subtelnym poziomie, rozumiem. Wieloletnie doświadczenie zmienia też obraz sesji indywidualnych, ich przebieg, czas trwania, co za tym idzie ceny.

 

 

Jestem zwolenniczką intensywnej terapii krótkoterminowej . Często wystarczy jedna sesja, czasem dwie, trzy. Czasem klient wraca po dłuższym czasie, aby” coś ” dopracować. Często korzysta potem z ustawień grupowych wg .Hellingera podczas warsztatów. Oczywiście, jeśli będzie potrzeba można kontynuować terapię dłużej

  Koszt takiej sesji to 100 zł

W zależności od potrzeb stosuję różne metody :  psychoterapię, ustawienia wg .Hellingera, radykalne wybaczanie z grą „Satori”,  transerfing rzeczywistości wg.Vadima Zelanda, techniki uwalnianie  negatywnych emocji  wg.Dawida Hawkinsa, Soul Body Fusion- przywracanie jedności duszy i ciała wg.Jonette Crowly, medytacje  przywracania  zdrowia i programowanie pozytywnej przyszłości wg.dr.Joe Dispenza , uzdrawianie duchowe i wiele innych .

Często jedna sesja potrafi zmienić pozytywnie życie klienta, jego nastawienie do wielu spraw, zdrowie, relacje z ludźmi, finanse.

(Cena ta nie dotyczy  indywidualnych ustawień wg. Hellingera, która wynosi tyle, ile ustawienia na warsztatach, czyli 200 zł . Szczegóły na stronie Ustawienia wg.Hellingera)

Koszt  kolejnych sesji przy dłuższej regularnej terapii wynosi -100 zł.

  Parę słów o mojej pracy z klientem.

Przede wszystkim staram się, aby klient zaczął o sobie myśleć pozytywnie. Większość ludzi ma zaniżone poczucie własnej wartości, nie akceptuje siebie, lub części siebie. Jest to najczęstsza przyczyna wszelkich niepowodzeń.

Uczę moich klientów jak rozwijać swoją świadomość, a dzięki temu skutecznie wpływać na swoją rzeczywistość.

Jestem kobietą, a więc szczególnie bliskie są mi problemy kobiet i z nimi pracuję najwięcej. Nie obca jest mi też natura męska, poznana w ciągu życia szczególnie dobrze, dzięki mojemu ojcu, mężowi, moim synom i klientom. Cięgle pracuję nad swoim związkiem i związkami innych kobiet. Niełatwa relacja damsko-męska jest nieustannie w kręgu moich zainteresowań życiowych i terapeutycznych. Dlatego zapraszam również panów i pary. Także relacja rodzice – dzieci znana mi z własnych doświadczeń i doświadczeń wielu kobiet i mężczyzn, jest obiektem moich nieustannych badań, Dobro tych relacji leży mi szczególnie na sercu.

Ostatnio bardzo chętnie pracuję z problemami zawodowymi, biznesowymi i finansowymi i w ich rozwiązywaniu mam bardzo pozytywne efekty.

Jestem idealistką i pragnę uzdrawiać Świat. Jestem też realistką i wiem, że wszystkiego nie uzdrowię. Jestem osobą niekonwencjonalną w życiu i w terapii. Zawsze pociągały mnie alternatywne metody terapeutyczne, Ciągle się rozwijam, zgłębiając nowe dziedziny. Staram się korzystać z najlepszych wzorów, ale przede wszystkim wypracowuję swoje metody działań terapeutycznych. Ogromnie ważny jest dla mnie własny rozwój duchowy i chętnie towarzyszę ludziom w ich rozwoju.

Zapraszam tych ,którzy czują i myślą podobnie jak ja i tych, którzy myślą zupełnie inaczej, ale są otwarci na nowe podejście do zdrowia, tak w sferze fizycznej, jak i psychicznej i duchowej.

Większość ludzi zapewne ma świadomość tego, jak bardzo nasz stan psychiczny oddziałuje na nasze zdrowie. Nauka, która zajmuje się wpływem naszej psychiki na nasze ciało, nosi nazwę psychosomatyki. Pozytywne zdarzenia w naszym życiu, oraz pogodne usposobienie, wpływają korzystnie na nasze zdrowie.
Trudne problemy, traumatyczne przejścia, a także negatywne myślenie, powodują złe samopoczucie i mogą w konsekwencji doprowadzić do choroby.
Możemy też powiedzieć odwrotnie. Choroba, może być naszym nauczycielem i uzdrowicielem,  jeśli potraktujemy ją jako informacje, znak ostrzegawczy i dokonamy analizy naszych zachowań i sposobu myślenia.

Na stan naszego zdrowia i samopoczucia ma wpływ także nasza przeszłość, nasza rodzina pochodzenia sięgająca korzeniami wiele pokoleń wstecz, nasze relacje aktualne z członkami naszej rodziny i innych osób. W takim przypadku niezwykle skuteczna jest terapia ustawień systemowych Berta Hellingera. Bliżej ta terapia została opisana w zakładce „Ustawienia wg. Hellingera

Obecnie bardzo intensywnie kładę nacisk na zamknięcie negatywnej przeszłości. Przeszłość należy uzdrowić, wyciągnąć pozytywne wnioski z przeżytych doświadczeń i zamknąć. Jest to trudne, ale jak najbardziej możliwe. W naszym umyśle mamy ‚zakotwiczone ‚ stare przyzwyczajenia , stereotypy, stare kody myślowe, które można zmienić na nowe podejście do swojej rzeczywistości. Możemy się „przeprogramować” na pozytywne myślenie i kształtować w ten sposób swoją teraźniejszość ,a nawet przyszłość.

Jesteśmy zdrowi, gdy przez nasze ciało przepływa swobodnie energia życiowa. Na skutek różnego rodzaju problemów, stresów, niewłaściwego sposobu życia, strumień energii miejscowo zatrzymuje się, tworząc blokady energetyczne. Te blokady powodują początkowo niewielkie dolegliwości, jednak z czasem mogą się stać ogniskiem choroby .
Blokady można rozładować i usunąć, podczas stosowania zabiegów bioterapii, w tym czakro- terapii i meridiano- terapii, reiki, czy illahinor, oraz uzdrawiania duchowego. . Jednak przede wszystkim należy zastanowić się, co mogło być przyczyną powstania.tych blokad. Należy przeanalizować swoje życie i próbować rozwiązać problemy, zmieniając sposób myślenia, uwalniając emocje negatywne i zastępować  je pozytywnym myśleniem. Należy także prowadzić   zdrowy tryb życia.  Nie jest to takie proste i łatwe, ale konieczne jeśli chcemy być zdrowi i szczęśliwi.

Wszystko to doprowadza do równowagi i harmonii całą naszą materialną, energetyczną i duchową Istotę , jaką jesteśmy .

Jak Państwo widzą, w moje praktyce, wykorzystuję różne metody terapeutyczne, które się wzajemnie uzupełniają i dają przez to większe możliwości uzdrowienia. Mogę więc powiedzieć, że…

Do zdrowia i choroby podchodzę holistycznie, to znaczy całościowo, uzdrawiając ciało, umysł i duszę.

W pracy z klientem jestem nastawiona na jego rozwój osobisty i duchowy. Staram się wzmocnić poczucie własnej wartości, wydobyć na światło dzienne pozytywne cechy, zamiłowania, talenty i uruchomić twórcze podejście do życia.Odwołuję się też do sfery duchowej , pobudzając wiarę w jej istnienie i ucząc sposobów korzystania z jej pomocy i przewodnictwa. Wszystkie te metody mogą być stosowane indywidualnie w gabinecie lub grupowo na warsztatach.

Sesja bioterapii i uzdrawiania duchowego .

Stosuję zabieg bezdotykowy, wykonywany na aurze wokół ciała, która pod względem energetycznym jest jego odpowiednikiem. Praca z ciałem aurycznym (aurą) odnosi taki sam skutek, jak praca z ciałem fizycznym.
Celem tego zabiegu jest usunięcie blokad energetycznych, które powstają na skutek zaburzeń emocjonalnych, negatywnego myślenia oraz niewłaściwego trybu życia. Ich obecność wpływa na złe samopoczucie w sferze psychicznej i fizycznej, powodując różne dolegliwości, bóle, a z czasem choroby. Podczas zabiegu klient czuje pełny relaks, który wspomaga odpowiednio dobrana muzyka.

Podczas zabiegu przywrócony zostaje naturalny, swobodny przepływ energii przez ciało klienta. Efektem tego jest poprawa samopoczucia, wzrost energii witalnej, spokój, radość, zmniejszenie bólów i dolegliwości. Często podczas terapii pojawia się głębszy wgląd w swoją psychikę, czy sytuację życiową, co stanowi bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy, element terapii. Nierzadko pojawiają się głębokie przeżycia duchowe.

Skuteczność terapii
Podstawowym warunkiem powodzenia wszelkiej terapii jest współpraca z terapeutą, który jedynie uruchamia pozytywne procesy i wspiera w indywidualnej drodze rozwoju. Ze strony klienta konieczna jest zdecydowana chęć uzdrowienia, zaufanie do terapeuty i jego metod, otwarcie na zmianę i wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie.

Proces zdrowienia wspomaga wiara terapeuty i klienta w uniwersalną Siłę Życiową, która jest w każdym z nas. Terapeuta podczas pracy pomaga wyzwolić tę siłę. Siłę tę w zależności od przekonań nazwać można Bogiem, Stwórcą, Energią Kosmiczną, Naturą, Wszechświatem, Źródłem, Rdzeniem , Duchem .Można też odrzucić ten Świat Duchowy, ale on i tak istnieje i z wiarą w niego jest  łatwiej i lepiej żyć.
Im dłużej pracuję, jako terapeuta, tym bardziej odczuwam pozytywne działanie tej Duchowej Siły we mnie i u moich klientów.

Obecnie wprowadzam nowe elementy do sesji indywidualnych , które wpływają na większy rozwój świadomości i pozwalają na samodzielne kształtowanie rzeczywistości.

Oczywiście w zależności od potrzeb klienta, jego osobowości i otwarcia na daną metodę dobieram rodzaj terapii.

Zapraszam też na mój blog, gdzie w kategorii „Barbara i jej terapie” opisuję  przykładowe sesje .  Przy okazji mogą się Państwo zapoznać z innymi wpisami, szczególnie w kategorii „Refleksje nad życiem ” i „Ustawienia wg. Hellingera.” . Zajdziecie tam sporo przemyśleń, przykładów z życia i porad. Powstaje też nowa zakładka ” Rozwój świadomości i kształtowanie rzeczywistości”

Z szacunkiem dla Waszej drogi, podczas której, jeśli zechcecie będę Wam towarzyszyć.

Barbara