Luty – Uczucie-Refleksje nad życiem

IMG_20170201_222829W kalendarzu z cytatami Paulo Coelho ,mottem miesiąca lutego jest – uczucie.

W tym miesiącu obchodzimy przecież Walentynki, święto miłości i przyjaźni.

Dobrze, że w tym zimowym miesiącu okażemy sobie nieco ciepła, mam nadzieję, że nie tylko w tym dniu .

Zamieszczę kilka cytatów dotyczących uczuć .

 

 

„Całe życie człowieka na Ziemi sprowadza się do poszukiwania Drugiej Połowy. Wydaje mu się ,że szuka mądrości,bogactwa ,czy władzy, ale to nieprawda, bo wszystko co osiągnie okaże się puste, jeśli nie odnajdzie swojej Drugiej Połowy ”

Cytat pochodzi z książki pt. „Brida”.

Nie czytałam tej książki. Nie wiem też ,czy do końca utożsamiam się z treścią zawartą w tym cytacie.  Z jednej strony zapewne poszukujemy swojej Drugiej Połowy ,bardziej lub mniej świadomie ,ale czy ją znajdujemy?

Czy wydaje nam się ,że ją odnaleźliśmy, a po pewnym czasie stwierdzamy ,że to nie to ,że to, nie ta osoba i szukamy dalej?  Czy może jesteśmy z kimś do końca życia, ale czasem mamy wątpliwości ,czy to jest ta nasza Druga Połowa?

A może jesteśmy sami i nie szukamy nikogo ,a zdobywamy wiedzę, bogactwo, mądrość?

Oczywiście dobrze jest mieć przy sobie bliską osobę i dzielić się z nią swoimi radościami i smutkami , bogactwem i mądrością , ale czy tylko z taką osobą możemy osiągnąć spełnienie? Czy nie można się realizować w pojedynkę? Są przecież samotnicy osiągający wiele w życiu i im właśnie potrzebny jest spokój do ich twórczej pracy i nie chcą się z nikim na stałe wiązać.

Zapewne nie ma na te pytania  prostych odpowiedzi.

Myślę, że znalezienie Drugiej Połowy , osoby ,która by pod każdym względem i na całe życie nam odpowiadała, to zapewne wielka i wspaniała sprawa, ale ile takich par jest na świecie? Myślę, że niewiele.

Jest jednak odpowiedź twierdząca na to pytanie. Tak może istnieć taka Osoba, która dopełni idealnie nasze życie, będzie z nami zawsze i do końca, nada sens naszemu życiu. I Jej szukamy przez całe życie. Nie jest to jednak człowiek .Musiałby to być człowiek idealny i do tego idealny dla nas, a my – ludzie jesteśmy tacy, jacy jesteśmy .

Tylko w sferze duchowej możemy znaleźć ideał, tylko Bóg ( niezależnie od tego, jak go nazywamy ) jest w stanie do końca nadać sens naszej egzystencji. i właśnie Jego szukamy przez całe życie.

Po drodze spotykamy różnych ludzi. Z niektórymi idziemy pieszo  kilka kilometrów ,z niektórymi jedziemy tysiące kilometrów autostradą , z innymi wcale nam nie po drodze. Szukanie i spotykanie innych ludzi ,to poszukiwanie Boga .

Zadziwiłam się sama, tą swoją odpowiedzą na zadane wcześniej pytania, zainspirowane cytatem z książki „Brida”

Pisałam sobie ot tak  ,filozofowałam nad uczuciami ludzkimi , nie przypuszczając ,że dojdę do takiej duchowej konkluzji.

…ale ..tak to jest.

Z gorącymi uczuciami dla Was

Basia

 

 

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *