Magdalena Atkinson

Jestem kobietą mocy, która chodzi po tej ziemi… Zostań tu i zatańcz ze mną, zostań tu i zaśpiewaj tę pieśń..”

Witam was bardzo serdecznie!

Jestem Magdalena, córka Basi. Jako dziewczynka dorastałam pod jej inspirującymi skrzydłami, teraz lecimy już razem… Od dziecka kocham muzykę, chciałam tańczyć, potem śpiewać, teraz robię jedno i drugie. Czasami trzeba przejść kawałek świata, żeby odkryć własne powołanie i realizować pasje. Ja sporo podróżowałam, po Europie, Afryce i Azji, włącznie ze stypendium etnomuzykologicznym na Bali w Indonezji. Potem w Grecji poznałam mego kochanego męża Thomsa, a teraz od 10 lat mieszkam na południu Anglii. Jestem matką 3 super dzieciaków, a odkąd trochę podrosły, mi na nowo rosną skrzydła. Przed wyjazdem z Poznania śpiewałam najróżniejszą muzykę, od średniowiecza, po jazz, od zespołów kameralnych po zespół balladowo-jazzowy Elipsa, dla którego wraz z przyjaciółmi pisałam piosenki. Teraz nadal odkrywam i prezentuje różne gatunki muzyczne od piosenki francuskiej, muzyki wokalnej a capella, do współczesnych pieśni duchowych. Od napisania mojej pierwszej piosenki „Płaszcz” upłynęło 15 lat. Choć z przerwami, to nadal piszę i mam nadzieję dzielić się swoją muzyką z moją publicznością i uczestnikami moich warsztatów .

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się na studiach podczas zajęć z Choreoterapii. Po studiach (jestem Absolwentem UAM w Poznaniu) dostałam stypendium na Wyższej Szkola Tańca w Denpasar, BAli, Indonezja, gdzie poznawałam przebogatą kulturę Bali. Przez wiele lat poszukuwałam formy łączącej ruch, ciało i duszę. Prowadziło mnie to na warsztaty contact improvisation, 5 rythms, choreoterapii. Wreszcie w 2011 zetknęłam się po raz pierwszy z Shakti Dance i od razu wiedziałam, że jest to praktyka dla mnie, nie tylko jako uczestnika, ale i jako nauczyciela. W 2014 ukończyłam kurs nauczycielski u autorki techniki Sary Avtar Oliver, mając już za sobą kilka bardzo udanych zajęć jako prowadzący. Od tego czasu prowadziłam około 50 warsztatów, które szybko nabrały mojego własnego kolorytu, wzbogaconego głównie przez moją muzykę. W tym roku 2015 prowadziłam warsztaty na kilku festiwalach – The Healing Weekend, The Holistic Lighthouse Festival, the Colourfest. Miałam też okazję prowadzić cykl zajęć podczas Obozu Yogi w Łazach. Tej jesieni wydaję moją autorską płytę „Songs of Beauty and Power”, którą wykorzystuję podczas zajęć. W przyszłym planuję kolejne nagrania i udział w kilku międzynarodowych festiwalach.
Podczas tańca i medytacji odkrywam swoją prawdę, słucham głosów ciała i ducha i tym pięknem chcę się dzielić z Wami!

Magdalena Atkinson (ur.1976)-absolwentka Szkoły Muzycznej II st im. F. Chopina, magister Muzykologii na Uniwersytecie Poznańskim, od 2005+2014 prowadziła w Anglii zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci i rodziców – twórca Children Love Music, tłumacz języka angielskiego, muzyk, wokalistka, nauczyciel jogi Tańca – Shakti Dance (kurs nauczycielski 2013-14). Pasje to życie w bliskości z naturą, rozwój osobisty i duchowy, joga, taniec i muzyka.