Barbara Mroczkowska

W listopadzie 2017 roku wydałam płytę z moimi piosenkami . Płyta ma taki tytuł jak poniżej zaprezentowana piosenka ” Obrazy życia ”

Każda piosenka to osobna historia. W każdej piosence zawarty jest kawałek duszy kompozytora tekstu, muzyki i kawałek duszy wykonawcy. W większości moich piosenek jest cała moja dusza, bo jestem autorem i wykonawcą w jednej osobie.

Tę piosenkę napisałam na 85 Jubileusz mojego Taty -Wiktora Jaśkiewicza. Tato był profesorem prawa, jednak z zamiłowania był malarzem. Z okazji jego 85 urodzin zorganizowałam wystawę jego prac malarskich i połączyłam ją z koncertem, podczas którego śpiewali i grali członkowie naszej rodziny. na wiolonczeli zagrał mój kuzyn ,a Taty chrześniak obecnie prof. Stanisław Firlej, a towarzyszyła mu na fortepianie jego żona ,teraz  prof. Anna Wesołowska -Firlej. Na fortepianie grała też moja kuzynka ,a siostra Stasia -pianistka Weronika Firlej. Śpiewała moja córka Magda i ja. Koncert prowadził nasz przyjaciel- dziennikarz – Jerzy Metelski .

Na ten koncert ułożyłam piosenkę „Obrazy życia” . Skomponowałam też na tę okazję muzykę do wiersz Jonasza Kofty pt.” Gabriela” .Powstała więc piosenka o tym samym tytule ,którą także wykonałam.

 

 

 

Mieszkam całe niemal życie na Sołaczu ,który jest  piękną , zieloną dzielnicą Poznania. Piosenkę „Zielone Ogrody Sołacza” skomponowałam z okazji Dni Solacza.

 

Tę piosenkę napisałam dla mojej córki Magdaleny .Pojechałyśmy z tą piosenką na Festiwal do Olsztyna. Magda śpiewała wówczas z zespołem „Elipsa”. Potem Magda komponowała swoje piosenki i je śpiewała. Postanowiłam zmienić nieco tekst i teraz śpiewam ją sama .

 

Piosenkę tę zadedykowałam  mojemu mężowi. Zdjęcie jak widać zrobione zostało kilka lat temu w Egipcie ,pod piramidami.