Przykładowe Ustawienie i jego rezultaty .

Dziś opiszę proste, przykładowe Ustawienie.

Kobieta przyszła uzdrowić swoją relację z  dorosłym synem, który  zerwał z nią kontakt.

Wybrała reprezentantów : siebie i syna .

Ustawiła ich na przeciwko siebie.

Reprezentantka kobiety- matki z miłością, ale i z niepokojem patrzyła na syna. Syn stał nieporuszony, obojętny, nie patrzał na matkę.  Dość długo nie działo się nic. Zaproponowałam, aby matka  zrobiła krok w kierunku  syna. Zrobiła ten krok, ale nic to nie zmieniło. Po pewnym czasie zaproponowałam wprowadzenie kolejnej osoby, mianowicie męża tej kobiety, a ojca syna. Sytuacja zmieniła się. Reprezentant syna ożywił się i zrobił krok w kierunku ojca . Ojciec stał nieporuszony, ale syn zrobił kolejny krok i ojciec także się do niego zbliżył. Kobieta nadal była niespokojna .Widać było, że wprowadzenie do Ustawienia jej męża ( byłego)  nie było dla niej miłe. Syn zbliżył się znowu i wówczas ojciec wziął go w ramiona.  Stali tak jakiś czas . Kobieta zaczęła płakać. Wtedy ją oboje zauważyli i razem wolno do niej podeszli. Kobieta stała niepewna i wówczas syn wyciągnął do niej rękę. Reprezentant ojca odsunął się i matka z synem padli sobie w ramiona. Zakończyłam Ustawienie.

Wieczorem tego samego dnia zadzwoniła owa kobieta z wiadomością, że syn, po latach, zatelefonował do niej przed chwilą .

Kobieta od tego czasu ma dobre relacje z synem i poprawne z byłym mężem .

Czy muszę to komentować?

Nie zawsze ustawienie jest tak proste i wywołuje tak szybki i pozytywny efekt w rzeczywistości. Tak się jednak zdarza. Czasem na efekt Ustawienia trzeba poczekać. Mówi się wówczas, że energie muszą się poukładać. Czasem to trwa do dwóch miesięcy, czasem dłużej .

Bywa też tak, że Ustawienie „utknie” , energia spada i nic się nie dzieje. Wówczas terapeuta przerywa Ustawienie, mówiąc, że system jest niegotowy. Można wówczas za jakiś czas, nie krótszy niż dwa miesiące, Ustawienie powtórzyć.

Po danym Ustawieniu najlepiej jest nie rozmawiać, a zapamiętać obraz ustawień, szczególnie jego zakończenie, jeśli  było pozytywne i  np. reprezentanci padli sobie w ramiona. Nie zawsze jednak Ustawienie kończy się tak pięknie i do tego zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Ustawienie pokazuje nam obiektywną prawdę, czasem bolesną, ale zawsze kształcącą i podnoszącą naszą świadomość.

A co robić po powrocie do domu?

Obserwować otoczenie . Rodzinę, jeśli Ustawienie jej dotyczyło, współpracowników, jeśli Ustawienie dotyczyło pracy. Obserwować też siebie z pewnym dystansem. Rezultaty pojawią się prędzej, czy później.

 

 

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *