„Satori” – gra Radykalnego Wybaczania

Satori to oświecenie.

Taką nazwę ma gra psychologiczna Radykalnego Wybaczania.

Posługuję się nią czasami w terapii. Jest szczególnie przydatna, gdy klient jest zamknięty, nie umie, nie chce ,czy boi się mówić o swoich emocjach, problemach . W grę może grać kilka osób i wówczas dochodzi energia grupy , co też jest pozytywne, bo w osobach nieśmiałych uruchamia spontaniczność , jest dynamicznie ,czasem bardzo wesoło, a jednak zachodzi proces samopoznania i uzdrowienia, przez radykalne wybaczenie.

W ostatnich dniach prowadziłam tę grę trzykrotnie. Dwa razy indywidualnie i raz dla dwóch osób równocześnie.

W każdym przypadku klientki odkryły dla siebie ,jakąś prawdę o sobie, często wypieraną przez całe lata. Świadomość – zaakceptowanie tego ,że ” tak” jest, to pierwszy krok , potem należy wybaczyć „to’ sobie i innym, ale potem trzeba się z ” tym” zmierzyć. Odważnie spojrzeć prawdzie w oczy i zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany .

Niełatwe to procesy, ale warto podjąć ten wysiłek , nie nadając równocześnie temu zbyt dużej wagi, bo znów się pod ciężarem ugniemy. Dobrze jest spojrzeć na swoją sytuacje ,nie jak na problem , ale jak na doświadczenie, które ma nas czegoś nauczyć ,a nie ma nas osłabić, wręcz przeciwnie ,ma nas wzmocnić

 

To droga, w której mogę wam towarzyszyć.

Barbara

 

.

 

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *