Shakiti Dance

sd-banner-final21

Shakti Dance – joga tańca – to praktyka natchniona mądrością jogi, łącząca świadomość ciała, ducha i umysłu, wykorzystująca pozycje jogi (asany), różne style tańca oraz swobodną expresję ruchową. Na poziomie energetycznym shakti dance rozwija intuicję, uwalnia z blokad i poprzez połączenie ruchu i muzyki, pozwala doświadczyć stanów mistycznych. Pomaga w osiągnięciu harmonii na wielu poziomach, serca, ciała i umysłu.
Shakti dance ma swoje korzenie w tradycji Jogi Kundalini, według przekazu Yogi Bhajana. Twórcą tej dyscypliny jest Sara Avtar Olivier, tancerka, uzdrowiciel i joginka (www.shaktidance.net)

Typowe warsztaty Shakti Dance zawierają w sobie różne fazy. Rozpoczynają się dostrojeniem do wyższych wibracji wykorzystując mantrę i mudry. Następnie są ćwiczenia rozciągające na ziemi na bazie asan. Po nich następują energetyzujące pozycje stojące i sekwencje transowe, łączące ruch i oddech, otwierające czakry i przygotowujące do następnej fazy jaką jest wolny taniec, uwalniający, kierowany wewnętrznym, kreatywnym impulsem. Po tańcu czas na integrującą ciało i ducha relaksacje, a po niej na choreografie mantr, łączącą muzykę i taniec w geometryczne ruchy, stymulujące i przygotowująca umysł do medytacji. Po chwili wyciszenia i bezruchu wzmacniamy ochronę aury i kończymy zajęcia.

earth spirit sadhana

Moje warsztaty Shakti Dance wzbogacone są dodatkowo w muzykę na żywo, w śpiew, w grę na instrumentach (gitara, dulcymer, bębny). Uczestnicy mogą brać czynny udział w śpiewie lub medytować na własny sposób. Łączę na nich również moje zainteresowania szamanizmem i rozwojem osobistym.
IMG_6837

Jakie są korzyści z Shakti Dance?

– uwalnianie napięcia i emocjonalnych bloków
– redukcja stresu i wzrost witalności
– wzmacnianie wszystkich układów w ciele; w szczególności układu krążenia, limfatycznego, oddechowego
– rozwijanie świadomości i wzmocnienie pewności siebie
– wzmacnianie giętkości, zwinności i napięcia mięśni
– ulepszanie postawy, balansu i koordynacji
– zwiększanie świadomość ciała i witalności poprzez natężenie przepływu prany
– powoduje wzrost zakresu ruchu
– podwyższa odczucia zmysłów i wzmacnia medytacyjny umysł
– rozwija wewnętrzną harmonię i grację ruchów
– łączy nas z żeńską wewnętrzną jakością
– rozwija poczucie wewnętrznego spokoju i radości

Uczestnicy warsztatów napisali:

„Warsztaty SHAKTI DANCE z Magdaleną były dla mnie dużą niespodzianką. Uspokoiły mnie, a zararem dodały energii, były łagodne, a przy tym pełne temperamentu, były duchowe, a zarazem pełne zabawowej lekkości. Polecam je gorąco każdemu, kto poszukuje łagodnej drogi do kontaktu z wenętrznym głosem, nauczycielem, twórcą i przewodnikiem. Dziękuję za muzykę” Annari (Bristol, Wielka Brytania)

„Bardzo lubię warsztaty z Magdaleną. Są podnoszące na duchu, tak dobrze się po nich czuję! Magdalena jest znakomitą wokalistką i muzykiem, co dadaje czaru całemu doświadczeniu. Zawsze z radością czekam na następne zajęcia. Caroline (Weymouth, UK)