Shakti dance – yoga tańca – wstęp

shakti-dance-obrazDrodzy przyjaciele,
w czwartek 1 sierpnia odbędą się moje pierwsze w Polsce warsztaty Shakti Dance. Biorę udział w tym roku w kursie dla instruktorów tej niesamowitej i inspirującej formie yogi, połączonej z elementami tańca ekspresyjnego i pragnę podzielić się z wami tym cudnym doświadczeniem. Nie zabraknie ciekawych przeżyć, medytacji, swobody ruchowej wypowiedzi i śpiewu. Ja sama jestem wokalistką, uczę muzyki, piszę piosenki, a nade wszystko kocham ruch i swobodę! Mieszkam od 10 lat w Wielkiej Brytani, z mężem Tomem i 3 dzieci i jestem zainspirowana radosną drogą duchową, którą m.in daje shakti dance!

Co to jest Shakti Dance?
Shakti Dance – joga tańca – to świadoma praktyka tańca natchniona mądrością jogi aby rozwijać świadomość i zrozumienie ciała, umysłu i emocji. Poprzez harmonijne połączenie przepływu asan oraz różnych stylów tańca, Shakti Dance pracuje energetycznie nad rozwijaniem sztuki intuicji i swobodnego ruchu poprzez doświadczanie stanów mistycznych (poznanie nie-rozumowe)i medytacyjnej unii.
Delikatnie otwierając obieg Prany (siły życiowej), ciało i umysł są w stanie poddać się i połączyć z inteligentnym, kreatywnym przepływem Shakti, dając życie świętemu tańcowi.
Twórcą tej dyscypliny jest Sara Avtar Olivier, tancerka, uzdrowicielka Sat Nam Rasyan, joginka i nauczyciel z 20 letnim doświadczeniem.

Shakti Dance ma swoje korzenie w nauce i tradycji Jogi Kundalini, według przekazu Yogi Bhjana. Korzysta z jogcznej filozofii aby pobudzić i wcielać uniwersalne zasady harmonijnego ruchu. Także rozwija zrozumienie jakości i poziomów energii poprzez rożne ruchy taneczne i style. Jednoczy oddech i umysł aby rozwinąć świadomość praktykującego.

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *