Wspaniały czwartek

W czwartek, 1 sierpnia, był dla mnie i moich dorosłych dzieci, bardzo ważny i ekscytujący.
Przed południem moja córka Magdalena Atkinson, prowadziła pierwszy raz w Polsce warsztaty Szakti-dance, odmiany tanecznej i duchowej jogi, wywodzącej się z jogi kundalini. Warsztaty odbyły się w Poznaniu, w ośrodku Joga Frients, przy ulicy Jarochowskiego 8. Uczestniczyło w nich 16 osób. Z dumą patrzałam na Magdę, na jej sprawność i znajomość tematu. Zajęcia zaczęły się śpiewaniem mantry, potem było trochę ćwiczeń rozciągających na macie, które były wstępem do ćwiczeń zasadniczych. Następnie rodzaje tańca do pięknej muzyki,a po nich relaksacja. Zajęcia zakończyły się śpiewaniem kolejnej mantry. Wszystkim bardzo się warsztaty podobały, co zostało wyrażone w oklaskach i chęci uczestnictwa w kolejnych warsztatach, które odbędą się 18 sierpnia, w niedzielę o godzinie 11.00 – 13.00
Ja miałam satysfakcję podwójną. Pierwsza wynikała z tego, że tak pięknie poprowadziła zajęcia moja córka, a druga z tego, że ja dałam radę kondycyjnie i sprawnościowo.
Wieczorem czekała nas druga atrakcja.
Mój młodszy syn Michał miał koncert promujący, jego nową płytę pt ” Luksus na raty” . Michał, od 13 roku życia pasjonuje się hip -hopem. Początkowo kolekcjonował płyty, ubierał się w luźne spodnie i nosił króciutkie włosy, ale bardzo szybko zaczął pisać teksty i tworzyć do nich podkłady muzyczne. Teraz, to już przestało, być zabawą, a stało się Jego zawodem. Jest obecnie dojrzałym raperem. Nie jest to mój ulubiony rodzaj muzyki i zapewne, gdyby nie Michał nigdy bym takiej muzyki nie słuchała.Stało się inaczej. Nie słucham innych raperów, ale śledzę twórczość i karierę mojego syna.
Tak więc, w czwartek wieczorem wybraliśmy się całą rodziną na koncert. Michał na scenie jest królem . Nawet mnie, jako matkę znającą przecież dobrze swojego syna, “powala” jego dynamizm.
Teksty ciekawe, przemyślane, choć na koncercie nie wszystkie słowa można było wychwycić. W tym celu trzeba przesłuchać płytę. Wiele osób nie zna dobrze tych teksów . Najmłodszych porywa rytm, powtarzalność wpadających łatwo w ucho refrenów i głębsza treść przekazów, nie wszystkich zapewne interesuje. Starsze pokolenie, nieco przestraszone soczystym językiem i pewną agresją, być może także nie zechcą dotrzeć do tekstów, a naprawdę warto. Michał rozprawia się po swojemu z otaczającą nas rzeczywistością, burzy stereotypy, prowokuje i tylko uważny słuchacz tekstów wyczuje Jego wrażliwość i refleksyjność.
Dla pełnej relacji wspomnieć muszę o dobrej wokalistce Agnieszce, muzykach i trzech znakomicie tańczących dziewczynach. Przepraszam jeśli pominęłam pozostałe osoby, które przyczyniły się do ostatecznego efektu koncertu. Tak więc dziś pozwoliłam sobie na zrecenzowanie działalności moich dzieci.
Polecam wszystkim zajęcia Shakti -dance u Magdy i płytę Michała “Luksus na raty”.

Dumna Mama

Udostępnij wpis na swoim facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *