Zdrowie- nowa kategoria na moim blogu.Analiza pierwiastkowa włosa.

O zdrowiu piszą wszyscy. Lekarze, dietetycy , kucharze, jogini i tacy sobie różni ludzie, jak np.ja, od dziś.

Chwała Bogu jestem dość zdrową osobą, a przynajmniej nie chorą. Niektórzy mówią, że bez diagnozy. Coś w tym prawdy jest, bo lekarzy konwencjonalnych omijam dużym łukiem. Tym co mnie uzdrawia jest przede wszystkim energia pochodząca ze Źródła, radość, miłość i dość zdrowy tryb życia . W razie potrzeby także naturalne, domowe sposoby . Leków żadnych nie biorę . Jedyna diagnostyka ,jaką stosuję to analiza pierwiastkowa włosa. Nie znałam zupełnie tej metody do momentu, gdy powiedziała mi o niej, moja kuzynka Beata z Wrocławia.Ponad trzy lata temu była na moim warsztatach ustawień wg. B.Hellingera i tam zdradziła jaka jest jej dodatkowa profesja. Otóż jest ona konsultantką Biomol-Med placówki, która zajmuje się analizą pierwiastkową włosa.

Beata Hejnowicz – Dom Natury Wrocław ( jest na face booku), a także www.domnaturywroc.pl

Dowiedziałam się, że badając skład włosa można się dowiedzieć , ile mamy poszczególnych pierwiastków, jakie mamy niedobory, a czego jest zbyt dużo, jakie są proporcje pomiędzy poszczególnymi pierwiastkami. Do badania pobiera się włosy długości centymetra, od skóry głowy, co pozwala prześledzić jak tam było z naszymi pierwiastkami w ciągu miesiąca ( tyle czasu przyrasta centymetr włosa) Oczywiście pobrany włos nie może być farbowany, bo to zmieniłoby jego skład chemiczny. W przypadku niektórych Pań, należałoby poczekać na odrosty. Ja miałam odpowiedni odrost i Beatka pobrała mi próbkę włosów ( łyżkę stołową) z włosów przy karku. Zrobiła to tak zgrabnie ,że nikt nie zauważył tego braku.

Po miesiącu przeszedł wynik. Początkowo wstępny, przez internet, potem szczegółowy zwykłą pocztą. Już wiedziałam czego mi brakuje, a czego jest za dużo. Polecono mi odpowiednie suplementy, odpowiednią dietę łącznie z przykładowymi przepisami i poinformowano mnie na jakie choroby mogłabym ewentualnie zachorować w przyszłości.Wspaniałym przewodnikiem po tym bogatym materiale była oczywiście Beata. Zażywałam odpowiednie suplementy , z dietą … nie było najlepiej .Troszkę ją zastosowałam ,troszkę nie . Suplementy „zorganizowała mi ” Beata z dobrych firm, bazujących na roślinach hodowanych w czystym ,naturalnym środowisku .

Po suplementowej kuracji czułam się bardzo dobrze.

Minęły trzy lata, podczas których nie chorowałam ani razu, nie wiedział mnie żaden lekarz. Były oczywiście jakieś dolegliwości , w końcu w moim wspaniałym wieku, coś tam już daje znać .Postanowiłam więc powtórzyć badanie włosa, aby zobaczyć, co tam się dzieje w moim ciele. Okazało się ,że się dzieje. Znów tu brak ,tu za dużo, złe proporcje, polecenia dietetyczne znacznie bardziej rygorystyczne niż poprzednio, tendencje organizmu do tego i owego. Zachwycona nie byłam . Nie jest źle, ale bardzo dobrze nie jest.

Postanowiłam, po za suplementacją, zmienić sposób odżywiania, ale o tym następnym razem, bo postanowiłam także zmienić tryb życia i między innymi chodzić wcześniej spać.

Dobranoc więc Przyjaciele

Cdn.

Basia

 

.

 

 

 

Udostępnij wpis na swoim facebook

One thought on “Zdrowie- nowa kategoria na moim blogu.Analiza pierwiastkowa włosa.

 1. Bardzo piękny artykuł Basiu!
  Przy okazji promujący Analizę Pierwiastkową Włosów, czyli badanie
  diagnostyczne organizmu, wg mnie jest to najlepsza diagnostyka.
  Dlatego też z pasją od kilku lat działam jako konsultant Biomol-Med.
  Dziękuję też bardzo za miłe słowa dot. mojej osoby 🙂
  Życzę Ci kochana wytrwałości w drodze do całkowitego zdrowia i jak
  najszybciej osiągnięcia go! Wiem, że to zrobisz!
  Uściski <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *